Kredyt dla Wolnych Zawodów na Oświadczenie | PunktKredyt.pl

Wolne zawody – gdyby poprosić napotkanego przypadkowo człowieka, aby ten wyjaśnił, kto lub też co kryje się pod tym pojęciem, to być może będzie miał problem (czyt. zagadkę do rozwiązania) kredyt dla wolnych zawodów. Wolność kojarzy się bowiem najczęściej z czymś innym niż z wykonywanymi zawodami.

Tymczasem okazuje się, że “wolni” bywają m.in.: lekarze z prywatną praktyką, pielęgniarki, graficy, architekci, dziennikarze, a nawet księgowi, weterynarze i komornicy. Warunek? Muszą oni pracować na własny rachunek lub też inaczej mówiąc – prowadzić zarejestrowaną, jednoosobową działalność i być przynależni do odpowiedniego samorządu zawodowego.

Co bardzo ciekawe i zaskakujące, w naszym prawie nie ma oficjalnej definicji tego określenia, choć przecież jest ono na co dzień, choćby w różnych kontaktach zawodowych, wykorzystywane kredyt dla wolnych zawodów. Tylko Kodeks Spółek Handlowych jako z niewielu aktów prawnych, próbuje ująć taki wolny zawód w pewnych odpowiednich ramach.

W najprostszych słowach, jest to pojęcie stosowane do pewnych zajęć, które znacznie wykraczają poza typowy i standardowy stosunek pracy. Dotyczy więc ludzi, którzy mają jakieś ciekawe, specjalistyczne wykształcenie, które umożliwia im wykonywanie odpowiednich zadań.

W ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne czytamy, że wolny zawód to również wszelka pozarolnicza działalność gospodarcza, którą zajmują się liczni tłumacze, dentyści, felczerzy itd. Można wymienić w podpunktach, czym się charakteryzuje kredyt dla wolnych zawodów.

Kredyt dla Prawników i Adwokatów | PunktKredyt.pl

Wymaga on specjalistycznego wykształcenia, bardzo często ma szczególny status prawny, cechuje się dużą samodzielnością, wyróżnia się zasadami typowymi dla danego zawodu oraz znaczną odpowiedzialnością wykonującego (ważne są tutaj: moralność, etyka oraz bezgraniczne zaufanie). Ma dodatkowo nieoczywistą formę wynagrodzenia oraz pomiędzy wykonawcą a odbiorcą pojawia się pewna, niezwykła, specyficzna więź kredyt dla wolnych zawodów.

Wyżej wymienieni przedstawiciele “wolnych” profesji mają możliwość zakładania spółek partnerskich i mogą starać się czasami w bankach o kredyty dla wolnych zawodów. To znaczy mogą mieć oni dostęp do atrakcyjnych produktów finansowych (na korzystniejszych warunkach).

A te instytucje śmiało im ów kredyt udzielają, bo wierzą, że ryzyko jest bardzo niskie. Wszak taki prawnik, lekarz lub architekt będzie miał cały czas stałą pracę, więc będzie bardzo solidnym, wręcz wzorcowym klientem, często wykonującym zawód zaufania publicznego.

I to takim, który przecież na ogół ma wysokie dochody kredyt dla wolnych zawodów, więc jednocześnie ma dużą zdolność kredytową – większą od przeciętnego Kowalskiego i przypadkowego Nowaka. Brzmi nieźle prawda? Dlatego właśnie kredyt ten będzie im tak chętnie proponowany. I co może zrobić z tym kredytem człowiek wykonujący zawód wolny?

Przede wszystkim przeznaczyć go na cele, które ściśle związane są z niełatwym prowadzeniem działalności gospodarczej. Za tę pożyczkę może np. kupić auto firmowe, całe wyposażenie lub konkretny lokal oraz przeprowadzić remont i utrzymać płynność finansową!

Korzyściami, które wynikają z ubiegania się o taki kredyt są m.in.: dłuższy okres spłaty i możliwość przeprowadzenia negocjacji warunków kredytu. A także brak konieczności przedstawiania zabezpieczeń i jednoczesnego poszukiwania poręczycieli, zerowa prowizja kredyt dla wolnych zawodów, zmniejszona marża oraz oprocentowanie czy zniżki na jakieś inne produkty (chodzi tu o np. mniejszą opłatę z tytułu prowadzenia rachunku bankowego).

Na co zwróci uwagę zdecydowania większość kredytobiorców, gdy będzie podejmować decyzję o zaciągnięciu tak ważnego zobowiązania finansowego? To bardzo dobre pytanie. Odpowiedź jest następująca: na finalną wysokość kosztów. Większość instytucji finansowych zaproponuje bowiem kredyt z obniżonym oprocentowaniem i prowizją. Możliwe jest tutaj, aby dodatkowo przeprowadzić wymienione wyżej negocjacje. Po co?

Dzięki nim istnieje bowiem szansa na jeszcze atrakcyjniejszą obniżkę kosztów zaciąganej pożyczki. Trzeba jeszcze pamiętać, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania (w skrócie tzw. RRSO) kredyt dla wolnych zawodów w przypadku takich kredytów dla wolnych zawodów wynosi na ogół od 9 do maksimum 15 procent. O takowy kredyt może wnioskować też ktoś będący osobą fizyczną w rozumieniu ustawy.

Wtedy musi on spełnić kilka niezbędnych, istotnych wymagań. Najpierw bank poprosi go o prawdziwe przedstawienie oświadczenia o swoich dochodach – ono wystarczy, jeżeli ów klient nieraz już korzystał z usług tej instytucji. Wyciąg z konta będzie natomiast potrzebny, gdy kredytobiorca pierwszy raz przekroczył próg tego konkretnego banku. Jak już było oświadczenie, to teraz pora na zaświadczenie o dochodach, które wypełni wcześniej pracodawca.

To nie wszystko. Kolejnym dokumentem będzie ten, który potwierdzi kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe (wszelkie licencje, różne dyplomy itp., stanowiące dowód na to, że ma się pozwolenie na wykonywanie danego wolnego zawodu) kredyt dla wolnych zawodów. Uwaga! Każdy bank może odmówić jednak przydzielenia kredytu w przypadku, kiedy okres zatrudnienia klienta w jakimś zakładzie (przedsiębiorstwie) na umowie o pracę czy zlecenie okaże się krótszy niż 3 miesiące.

Wymagania dla firm są z jednej strony podobne, ale z drugiej nieco bardziej szczegółowe. Jeśli więc ktoś prowadzi własną działalność gospodarczą, to musi to robić już dość długi czas – najlepiej minimalnie pół roku, a maksymalnie dwadzieścia cztery miesiące. Oto pierwszy ważny warunek.

A kolejne to: skompletowanie dokumentacji, a więc oświadczenia o dochodach i wyciągu z rachunku bankowego z ostatnich sześciu miesięcy kredyt dla wolnych zawodów (przedstawiają go te wszystkie osoby, które miały rachunek w jakiejś innej zaufanej instytucji bankowej) oraz prawdziwych certyfikatów, które w oczywiście w stu procentach potwierdzą kwalifikacje do wykonywania konkretnego zawodu.

Na koniec należy jeszcze pokazać inne, ważne dokumenty finansowe, a więc np.
PIT36 lub PIT36L razem z potwierdzeniem złożenia ich w urzędzie skarbowym! Rodzi się jeszcze pewne pytanie, które warto by było zadać na początku artykułu. Czy w ogóle warto zaciągać takie kredyty dla wolnych zawodów?

Wiele tutaj będzie zależało od samych banków i ich wymagań, stąd warto jak najbardziej porównać różne propozycje i kolejno wybrać tę najlepiej nam odpowiadającą, tj. dającą zdecydowanie jak najbardziej korzystne warunki.Jak już wyżej było wspomniane kredyt dla wolnych zawodów, o taki kredyt będzie także wnioskować osoba, które nie prowadzi swojej działalności, ale zalicza się ją do pracujących w profesji należącej do określenia wolne zawody.

Wtedy będzie ona musiała wiedzieć, że ilość formalności, jakie są do odhaczenia, stanie się w sumie taka sama, jak podczas ubiegania się o normalny kredyt gotówkowy. Nie ma mowy jednak o tym, by kroki te zrobiła łatwiejszą i wygodniejszą drogą, czyli przez internet kredyt dla wolnych zawodów.

Trzeba niestety wyjść z mieszkania i wyruszyć do konkretnego oddziału bankowego, ale ostatecznie warto to uczynić. A czy jest jakaś inna konkurencja dla opisywanych w artykule kredytów? Ależ oczywiście, że tak. Są np. pożyczki ratalne czy… chwilówki. Mają one przewagę w tym, że procedura ich uzyskania trwa o wiele krócej i szybciej! Tylko czy są godne zaufanie kredyt dla wolnych zawodów? To już temat na inny artykuł.

Pożyczka na wolne zawody może być oferowana na znacznie korzystniejszych warunkach niż klasyczna pożyczka gotówkowa. Freelancerzy są „wzorowymi konsumentami” dla banków.

Pożyczka dla wolnych zawodów

Wszystkie instytucje finansowe, w szczególności banki każdego klienta, są traktowane indywidualnie. Przedstawiciele konkretnych branż i zawodów mogą czasami liczyć na specjalne traktowanie i dostęp do bardziej atrakcyjnych produktów finansowych kredyt dla wolnych zawodów. Jednym z przykładów jest pożyczka na wolne zawody, tj. Pożyczka gotówkowa dla lekarzy. Kto dokładnie jest uprawniony do ubiegania się o taką pożyczkę? Czy pożyczki przeznaczone na wolne zawody są naprawdę bardzo opłacalne? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym artykule.

Kredyt dla wolnych zawodów – kto dokładnie może uzyskać?

Warto wiedzieć, że w polskim prawie nie ma dokładnej definicji „zawodu liberalnego”. Jednak ta koncepcja jest często stosowana w życiu codziennym i w kontaktach zawodowych. Freelancerzy to ci, którzy mogą pochwalić się wysokimi kwalifikacjami i są samozatrudnieni, tj. Samozatrudnieni kredyt dla wolnych zawodów.
Są też tacy, którzy utożsamiają wolne zawody z zawodami zaufania publicznego. W tym sensie wszystkie zawody, które zgodnie z polskim prawem mają samorząd zawodowy, są wolne. Wspólny mianownik wszystkich zawodów zaufania publicznego ma ogromne znaczenie dla interesu publicznego kraju.
Które zawody można zaliczyć do grupy wolnych zawodów? Oto najpopularniejsze freelancerzy:

  • Radca prawny,
  • sędzia,
  • prawnik,
  • notariusz,
  • weterynarz,
  • doradca podatkowy,
  • komornik,
  • lekarz,
  • kurator sądowy,
  • pielęgniarka,
  • położna,
  • audytor,
  • architekt,
  • diagnosta laboratoryjny,
  • Inżynier budownictwa,
  • programista,
  • informatyk,
  • rolnik.

Dlaczego kredyt dla wolnych zawodó jest atrakcyjny?

Nie bez powodu instytucje bankowe i parabanki są w stanie oferować niezależne produkty finansowe na lepszych warunkach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wolne zawody są niezwykle ważne dla sprawnego funkcjonowania państwa, a zatem ryzyko utraty pracy jest bardzo niskie kredyt dla wolnych zawodów. Zawsze będzie ogromne zapotrzebowanie na usługi prawników, lekarzy lub specjalistów IT. Tacy ludzie zawsze będą mieli stabilną pracę, dlatego są wiarygodnym klientem dla banku.

Kolejną kwestią, o której należy wspomnieć, jest wynagrodzenie specjalistów. Ze względu na ogromne kwalifikacje i umiejętności osiągają niezwykle wysokie dochody, co oznacza, że ​​ich zdolność kredytowa jest równie wysoka. Zdolność kredytowa freelancerów jest często kilkakrotnie wyższa niż w przypadku przeciętnych obywateli kredyt dla wolnych zawodów.
Z tych powodów pożyczka na profesjonalne usługi może być oferowana na znacznie korzystniejszych warunkach niż klasyczna pożyczka gotówkowa. Freelancerzy są „wzorowymi konsumentami” dla banków, których ryzyko kredytowe z powodu braku wypłacalności jest ograniczone do absolutnego minimum.

Na co możesz wydać pożyczkę na wolność?

Przeglądając oferty przeznaczone dla członków zawodów, można znaleźć wiele bardzo różnorodnych ofert. Warto jednak wiedzieć, że większość pożyczek na usługi profesjonalne to pożyczki dla firm. Pożyczka taka może być następnie wykorzystana wyłącznie na cele związane z prowadzeniem własnego biznesu.
Więc na co można wykorzystać pieniądze uzyskane z kredytu na wolne zawody? Taki zastrzyk gotówki można wydać na przykład na:
zakup samochodu niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej,
utrzymanie płynności finansowej, kredyt dla wolnych zawodów
przeprowadzanie remontu w centrali firmy,
zakup lokalu na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej,
zakup profesjonalnego sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej.
W przypadku pożyczek korporacyjnych fundusze nie mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie remontu mieszkania lub zakupu sprzętu AGD kredyt dla wolnych zawodów. Należy o tym pamiętać, szukając najlepszych ofert. Tym bardziej, że cel kredytu na usługi profesjonalne ma również wpływ na wymagania określone przez daną instytucję bankową. Zupełnie inne oczekiwania zostaną określone dla osoby fizycznej, a inne dla jednoosobowej firmy potrzebującej pieniędzy na niezbędne inwestycje.
Jakie są korzyści z ubiegania się o pożyczkę na wolny zawód?

Zasady ubiegania się o pożyczkę na usługi profesjonalne są zwykle bardzo podobne we wszystkich bankach i instytucjach niebankowych. Oto najważniejsze korzyści z ubiegania się o pożyczkę na wolny zawód:
możliwość negocjacji warunków kredytu,
większa kwota pożyczki i dłuższy okres spłaty,
znacznie zmniejszona liczba obowiązkowych formalności – nie trzeba zapewniać bezpieczeństwa ani szukać poręczycieli,
obniżona lub zerowa prowizja,
obniżona marża i oprocentowanie pożyczki,
rabaty na inne produkty, na przykład niższą opłatę za prowadzenie rachunku bankowego lub ofertę atrakcyjnego leasingu samochodu.
Większość kredytobiorców przy podejmowaniu zobowiązania finansowego zwraca największą uwagę na ostateczny koszt. Zdecydowana większość banków proponuje profesjonalistom kredyty o obniżonej prowizji i oprocentowaniu. Dopuszczalne jest również prowadzenie dodatkowych negocjacji, dzięki którym możliwe jest dalsze obniżenie kosztów zaciągnięcia pożyczki. RRSO dla pożyczek na usługi profesjonalne wynosi zwykle od 9 do maksymalnie 15 procent kredyt dla wolnych zawodów.
Pożyczka na usługi profesjonalne – wymagania dla osoby fizycznej
Jeśli osoba fizyczna, która nie prowadzi własnej działalności gospodarczej, stara się o pożyczkę na wolny zawód, musi spełnić szereg wymagań. Są to:
prezentowanie rachunku zysków i strat – zestawienie będzie wystarczające, jeśli korzystamy z usług danego banku od pewnego czasu i mamy wgląd w nasze dochody. Jeśli korzystasz z banku po raz pierwszy, musisz dostarczyć wyciąg bankowy,
wyciąg z konta – wymóg ten dotyczy nowych klientów banku, którzy wcześniej prowadzili rachunek bankowy w innej instytucji bankowej,
zaświadczenie o dochodach – takie zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu wypełnia pracodawca,
dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe i inne kwalifikacje – dyplomy i licencje potwierdzające, że mamy pozwolenie na wykonywanie określonego zawodu.
Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy o pracę lub innego stosunku pracy muszą mieć minimalny okres zatrudnienia w danym przedsiębiorstwie wynoszący 3 miesiące kredyt dla wolnych zawodów. Jeśli jest krótszy, bank może odmówić udzielenia nam pożyczki na wolne zawody.
Pożyczka na wolne zawody – wymagania dla firm
Jeśli zdecydujemy się wybrać pożyczkę na wolny zawód dla firmy, wówczas najważniejszym wymogiem ustalonym przez bank jest wystarczająco długi czas prowadzenia działalności gospodarczej. W zależności od instytucji bankowej, zawodu i kwoty pożyczki minimalny okres prowadzenia działalności gospodarczej może wynosić od 6 do 24 miesięcy.
W przypadku ubiegania się o pożyczkę na wolne zawody podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej, musimy również dostarczyć komplet dokumentów. To jest o:
rachunek zysków i strat – zestawienie będzie wystarczające tylko wtedy, gdy osoba ubiegająca się o pożyczkę posiada już rachunek bankowy w danym banku,
wyciąg bankowy – muszą być dostarczone przez wszystkie osoby, które wcześniej miały konto w innej instytucji bankowej. Większość banków wymaga, aby to oświadczenie zawierało dane z ostatnich sześciu miesięcy kredyt dla wolnych zawodów;

certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające kwalifikacje do wykonywania danego zawodu,
wszystkie istotne dokumenty finansowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej – wśród ważnych dokumentów są przede wszystkim PIT36 lub PIT36L wraz z potwierdzeniem przedłożenia do urzędu skarbowego oraz wykaz wszystkich kosztów i przychodów.
Pożyczka dla wolnych zawodów – czy warto ją wziąć?
Wielu freelancerów zastanawia się, czy opłaca się korzystać z dedykowanych pożyczek. „Nierówna pożyczka” – wszystko zależy od wymagań określonych przez daną instytucję bankową. Zachęcamy do porównania ofert z różnych banków przed zaciągnięciem jakiejkolwiek pożyczki na profesjonalne usługi kredyt dla wolnych zawodów. Na przykład może się okazać, że jeden z banków zaoferuje nam finansowanie na znacznie korzystniejszych warunkach.
Jeśli osoba fizyczna, która nie prowadzi własnej działalności gospodarczej, wnioskuje o pożyczkę na wolne zawody, liczba formalności, które na nią czekają, jest praktycznie taka sama jak w przypadku ubiegania się o klasyczną pożyczkę gotówkową. Pozyskiwanie środków przez Internet nie będzie możliwe bez wychodzenia z domu. Nie unikniemy wizyty w oddziale banku – zarówno wtedy, gdy składamy wniosek jako osoba fizyczna, jak i gdy prowadzimy działalność gospodarczą.
Pożyczka dla freelancerów – czy jest jakaś alternatywa?
Pożyczka na wolne zawody może nie wszystkim odpowiadać. Na szczęście obecnie rynek produktów bankowych i niebankowych jest tak silnie rozwinięty, że na pewno każdy znajdzie coś odpowiadającego jego potrzebom i oczekiwaniom. Na przykład kredyty ratalne i pożyczki bieżące z banków hipotecznych stanowią dużą konkurencję dla kredytów bankowych. Ich zaletą są przede wszystkim szybkie procedury ograniczone do minimum. Cały proces ubiegania się o dzień wypłaty w parabanku zajmuje maksymalnie kilka minut, a pieniądze otrzymujemy tego samego dnia kredyt dla wolnych zawodów. Dodatkową zaletą korzystania z usług Parabank jest fakt, że nie musimy wychodzić z domu, aby złożyć wniosek. Zajmiemy się wszystkim za pośrednictwem Internetu.