Kredyt dla Profesjonalistów | PunktKredyt.pl

W dzisiejszych czasach banki prześcigają się w ofertach kredytów na preferencyjnych warunkach. Z niską prowizją lub bez prowizji. Z promocyjnym oprocentowaniem, lub dodatkowymi premiami kredyt dla profesjonalistów.

Jednak w każdej z takich ofert jest zazwyczaj ukryty haczyk, który de facto dokłada jakieś koszty tak, by koszt kredytu był ostatecznie taki sam lub niewiele niższy niż w “standardowej” ofercie.

Jest jednak rodzaj kredytów, które naprawdę mają preferencyjne warunki i które łatwiej jest uzyskać – na przykład przedstawiając jedynie pisemne (lub ustne) oświadczenie o dochodach kredyt dla profesjonalistów.

Komu banki wierzą “na słowo”? Najczęściej stałym klientom, którzy już kiedyś zaciągnęli zobowiązanie w danej instytucji i terminowo je spłacali. Drugą, faworyzowaną przez banki grupą są tak zwani profesjonaliści, czyli przedstawiciele pewnej grupy zawodów.

Dla takich klientów banki nie tylko upraszczają procedurę wnioskowania o kredyt, ale też przygotowują preferencyjne warunki, na przykład obniżając oprocentowanie kredytu nawet o dwa punkty procentowe.

Kim jest ów tajemniczy profesjonalista? Jak już wcześniej pisałam, jest to przedstawiciel pewnej grupy zawodów, najogólniej mówiąc osoby, które wykonują wolne zawody, cieszące się zaufaniem publicznym, czyli na przykład: lekarze, stomatolodzy, farmaceuci, biegli rewidenci, geodeci, osoby prowadzące biura rachunkowe, doradcy podatkowi, wykładowcy akademiccy, notariusze kredyt dla profesjonalistów.

Kredyt dla Księgowych | PunktKredyt.pl

Również przedstawiciele zawodów cieszących się zaufaniem publicznym, czyli nauczyciele, strażacy, policjanci, strażnicy więzienni, pielęgniarki czy zawodowi kierowcy. Wszyscy oni mogą starać się o kredyty dla profesjonalistów.

Oczywiście każdy bank ma swoje wytyczne, więc niektóre z wyżej wymienionych profesji mogą nie być traktowane jako “profesjonaliści” w niektórych bankach, a w innych mogą nimi być również przedstawiciele innych zawodów.

Dla potwierdzenia, przykład grup profesjonalistów z kilku banków:

Credit Agricole, jako profesjonalistów traktuje: biegłych rewidentów, farmaceutów, funkcjonariuszy policji, służby więziennej lub straży granicznej, kierowców zawodowych, księgowych, nauczycieli, wykładowców akademickich, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, strażaków, strażników miejskich i weterynarzy kredyt dla profesjonalistów.

W Getin banku profesjonalista to: lekarz wszystkich specjalności, stomatolog, radca prawny, notariusz, tłumacz przysięgły, księgowa/wy

W Deutsche Banku otrzymasz ofertę dla profesjonalisty jeśli jesteś: lekarzem, stomatologiem, technikiem dentystycznym, farmaceutą, pielęgniarką, położną, ratownikiem medycznym, optykiem, protetykiem, fizjoterapeutą, psychologiem, weterynarzem, biegłym rewidentem, księgowym, doradcą podatkowym, radcą prawnym, adwokatem, notariuszem, architektem, inżynierem budownictwa, kierownikiem budowy, geodetą, rzeczoznawcą majątkowym, zarządcą nieruchomości, tłumaczem przysięgłym lub informatykiem kredyt dla profesjonalistów.

Segment Profesjonalistów w Idea Bank to osoby prowadzące działalność gospodarczą w branżach: komornik sądowy, notariusz,
adwokat, radca prawny, lekarz o specjalizacji ogólnej, lekarz specjalista, lekarz stomatologii, lekarz weterynarii.

Eurobank ma przygotowaną ofertę dla profesjonalistów dla: radców prawnych, adwokatów, prokuratorów, sędziów, lekarzy, stomatologów, notariuszy, doradców podatkowych, biegłych rewidentów, doradców inwestycyjnych, aktuariuszy, architektów, geodetów, farmaceutów – właścicieli apteki i weterynarzy – właścicieli kliniki.

Według Nest Banku profesjonalistami są: lekarze, stomatolodzy, weterynarze, notariusze, adwokaci, radcowie prawni, biegli rewidenci, prowadzący biuro rachunkowe, zarządcy nieruchomości, fizjoterapeuci, protetycy i doradcy podatkowi kredyt dla profesjonalistów.

W Plus banku jako profesjonaliści zakwalifikowani do wolnego zawodu są: adwokat, aptekarz, księgowy (właściciel biura rachunkowego), lekarz (w tym stomatolog), notariusz, radca prawny, weterynarz.

W FM Banku z oferty kredytu dla profesjonalistów mogą skorzystać specjaliści prowadzący własną działalność gospodarczą, m.in.: lekarze, stomatolodzy, lekarze weterynarii, notariusze, adwokaci, komornicy sądowi, radcowie prawni, architekci, biegli rewidenci, właściciele licencjonowanych biur rachunkowych, psychologowie, rzeczoznawcy majątkowi, tłumacze przysięgli kredyt dla profesjonalistów.

Jak widać ile banków, tyle spojrzeń na definicję “profesjonalisty”, dlatego warto porównywać oferty wielu banków nie tylko pod kątem standardowych ofert. Każdorazowo należy dopytać, czy bank posiada w swojej ofercie kredyty dla profesjonalistów i dopytać jakie zawody są nią taką ofertą objęte.

Podczas wnioskowania o kredyt warto więc pochwalić swoją pozycją zawodową doradcy w banku. Dla banku kredytobiorcy, wykonujący zawody zaufania publicznego to mniejsze ryzyko, więc proponują lepsze warunki cenowe. A dla ciebie to czysta oszczędność.

Skąd preferencyjne warunki takich kredytów? Dla banków przedstawiciele zawodów wymienionych w liście profesjonalistów generują najmniejsze ryzyko. Są to osoby mające mają regularne dochody, stabilne zatrudnienie kredyt dla profesjonalistów.

Jednocześnie ich wykształcenie, odpowiedzialność czy dbałość o reputację minimalizuje, według statystyk banku, ryzyko nieterminowości w spłacie kredytu. Dlatego też instytucje finansowe mogą pozwolić sobie na obniżenie marży kredytu. Warto też wspomnieć, że z perspektywy doradcy w placówce, udzielenie takiego kredytu jest nieporównywalnie prostsze niż wnioskowanie o kredyt standardowy dla nowego klienta.

Wiele banków nawet na swoich stronach internetowych zaznacza, że w przyapdku kredytu dla profesjonalisty/wolnego zawodu, formalności ograniczane są do mimimum, nie wymagane są zaświadczenia z ZUS czy księgi przychodów i rozchodów (w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą) czy zaświadczenia od osób zatrudnionych na etacie kredyt dla profesjonalistów.

Po pierwsze jak już wspomniałam, często taki kredyt udzielany jest na oświadczenie, to znaczy, że klient oświadcza gdzie pracuje (potrzebne będą dane pracodawcy, lub prowadzonej przez siebie firmy), doradca spisuje te dane, a klient poświadcza je swoim podpisem na wydrukowanym oświadczeniu.

Często takie oświadczenie zawarte jest już we wniosku kredytowym. Po drugie decyzja kredytowa dla profesjonalisty podejmowana jest w większości przypadków automatycznie, co nie tylko zaoszczędza czasu kredytobiorcy, ale też doradcy, który nie musi umawiać kolejnych spotkań i angażować klienta do kolejnych wizyt w placówce.

Po trzecie, ponieważ profesjonalista jest traktowany “ulgowo” również ilość odrzuconych wniosków kredytowych jest minimalna. Podsumowując, kredyt dla profesjonalistów, to sama przyjemność zarówno dla kredytobiorcy jak i dla pracownika banku. Klientowi pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Jest to produkt dedykowany konkretnej grupie zawodów, dlatego też często ubezpieczenie takiego kredytu nie jest obowiązkowe, a prowizja jest minimalna lub w ogóle jej nie ma.

Z drugiej strony dla banku udzielenie kredytu profesjonaliście, który jest przedstawicielem zawodu zaufania publicznego, wiąże się z niskim ryzykiem braku spłaty, oraz zbudowaniem trwałej, owocnej współpracy z klientem kredyt dla profesjonalistów.

Wykonywany przez Ciebie zawód ma ogromne znaczenie dla banku. Jeśli wykonasz jeden z tych zawodów, Twoja pożyczka może być nawet o połowę tańsza!

Kredyt dla profesjonalistów

Podczas wykonywania zawodu cieszącego się zaufaniem publicznym możesz liczyć na lepsze warunki kredytowania. Co ciekawe, nie tylko prawnicy i lekarze mogą oszczędzać, ale także inne grupy zawodowe. Zapytałem banki, czy mają specjalną ofertę dla profesjonalistów i dowiedziałem się, gdzie najlepiej wziąć pożyczkę.
Siedem banków odpowiedziało na moją prośbę i przygotowało specjalną ofertę dla osób praktykujących zaufanie publiczne. Tanie pożyczki są nie tylko tańsze w porównaniu ze standardową ofertą, ale charakteryzują się prostszym procesem i szybszą decyzją. Przejdźmy do szczegółów!

Kredyt dla profesjonalistów – dla kogo?

Trudno jednoznacznie powiedzieć, kim są zawody preferencyjne dla banków, ponieważ zależy to od konkretnej instytucji. Zwykle są to osoby wykonujące wolny zawód, cieszące się zaufaniem publicznym, tj. Na przykład: lekarze, dentyści, farmaceuci, audytorzy, geodeci, osoby prowadzące biura rachunkowe, doradcy podatkowi, wykładowcy akademiccy, notariusze.
Co ciekawe, niektóre banki przygotowały także specjalne pożyczki dla osób, które również praktykują zaufanie publiczne, ale mają niższe dochody. Chodzi o nauczycieli, strażaków, policjantów, strażników więziennych, pielęgniarki i zawodowych kierowców.
Dlaczego kredyty dla freelancerów są tańsze kredyt dla profesjonalistów?
Każda pożyczka stanowi ryzyko dla banku. Im większy, tym droższa będzie pożyczka. Banki postrzegają przedstawicieli wolnych zawodów jako wiarygodnych kredytobiorców, tj. Tych, którzy mają regularne dochody i stabilne zatrudnienie. Są wykształceni, odpowiedzialni, dbają o swoją reputację, więc ryzyko, że nie spłacą pożyczki, jest niższe w porównaniu do innych grup zawodowych. Dlatego bank może zaoferować im niższą marżę.
Bank pocztowy
Bank Pocztowy nie chciał ujawnić, które konkretne stanowiska kwalifikują się do oferty preferencyjnej, tj. O obniżonej stopie procentowej. Podkreślił jedynie, że mogą to być klienci zatrudnieni w zakładach o niższym ryzyku i freelancerach. Aby dowiedzieć się, czy należysz do tej grupy, skontaktuj się z doradcą bankowym.
Z tą pożyczką nie ma obowiązku wykupienia ubezpieczenia.
Pożyczka pocztowa
kwota pożyczki 10 000 PLN – 100 000 PLN
okres kredytowania 3 – 120 miesięcy
Stopa procentowa 7%
prowizja 6%
Reprezentatywny przykład Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) dla reprezentatywnego przykładu wynosi 9,03% przy założeniu: pożyczka udzielona 27 lutego 2018 r. Na okres 99 miesięcy bez ubezpieczenia, łączna kwota pożyczki 37.446,81 zł (bez kosztów pożyczki), kredyt dla profesjonalistów spłacona w równych częściach raty w wysokości 499,00 zł do 27 dnia każdego miesiąca, ostatnia rata wyrównawcza 498,60 zł, oprocentowanie zmienne w wysokości 7% rocznie, całkowity koszt kredytu 14 200,60 zł (w tym odsetki 11 953, 79 zł, prowizja 2 246,81 zł), płatność ogółem: 49 400,60 PLN.
Credit Agricole
Credit Agricole Bank oferuje dwa rodzaje pożyczek dla profesjonalistów: Credit Agricole dla wybranych grup zawodowych i Credit Agricole dla wybranych grup zawodowych PREMIUM.
Oferta Credit Agricole dla wybranych grup zawodowych skierowana jest do: biegłych rewidentów, farmaceutów, policjantów, służby więziennej lub straży granicznej, zawodowych kierowców, księgowych, nauczycieli, wykładowców akademickich, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, strażaków, straży miejskich i weterynarzy.
Tym, co wyróżnia tę pożyczkę, są lepsze warunki cenowe w porównaniu ze standardem oferowanym przez bank. Musisz wykupić ubezpieczenie dla każdej pożyczki.
Credit Agricole dla wybranych grup zawodowych
kwota pożyczki 1 000–255,550 PLN z zaksięgowanymi kosztami
okres kredytowania 1 – 120 miesięcy
Stałe odsetki – 8%
opłaty 3,5%
Reprezentatywny przykład kredyt dla profesjonalistów

Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) wynosi 16,70% całkowitej kwoty kredytu (bez kosztów finansowania) 17 600,00 PLN, łączna kwota do zapłaty 26 1664,06 PLN stała stopa procentowa 8%, całkowity koszt kredytu 8 564,06 PLN (w tym: prowizja 616,00 PLN , odsetki 4 987,96 PLN, ubezpieczenie w Pakiecie Podstawowym 2 960,10 PLN), 64 równe raty miesięczne w wysokości 402,52 PLN i ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 402,78 PLN Obliczenia dokonano na dzień 20.12.2017 na przedstawicielu przykład.

Credit Agricole ma również drugą ofertę PREMIUM, która jest przeznaczona dla: prawników, asesorów, lekarzy, dentystów, notariuszy, prokuratorów, radców prawnych i sędziów. Jeśli należysz do tej grupy, warto zwrócić uwagę na tę ofertę, ponieważ jest naprawdę tania.
Credit Agricole dla wybranych grup zawodowych PREMIUM
kwota pożyczki 1 000–255,550 PLN z zaksięgowanymi kosztami
okres kredytowania 1 – 120 miesięcy
Stałe odsetki – 5%
0% prowizji
Reprezentatywny przykład Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) wynosi 9,00% całkowitej kwoty pożyczki (bez kosztów finansowania) 49 000,00 PLN, łączna kwota do zapłaty 62 536,34 PLN stała stopa procentowa 5%, całkowity koszt pożyczki 13 536,34 PLN (w tym: prowizja 0 PLN , odsetki 8 391,34 PLN, ubezpieczenie w Pakiecie Podstawowym 5 145,00 PLN), 69 równych rat miesięcznych w wysokości 893,38 PLN i ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 893,12 PLN Obliczenia dokonano 20.12.2017 na reprezentatywnym przykładzie kredyt dla profesjonalistów.
Niemiecki bank
W Deutsche Bank możesz pożyczyć więcej, do 0,5 mln PLN. Pożyczka zostanie udzielona Specjalistom dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub firm, w których co najmniej jeden z partnerów to: lekarz, dentysta, technik dentystyczny, farmaceuta, pielęgniarka, położna, sanitariusz, optyk, protetyk, fizjoterapeuta, psycholog, weterynarz , biegły rewident, księgowy, doradca podatkowy, radca prawny, prawnik, notariusz, architekt, inżynier budowlany, kierownik budowy, geodeta, rzeczoznawca nieruchomości, zarządca nieruchomości, tłumacz przysięgły lub specjalista IT.
Co zyskujesz będąc w tej grupie? Nie musisz przedstawiać zaświadczenia o niepłaceniu składek do ZUS i Urzędu Skarbowego. Bank nie wymaga wkładu własnego ani biznesplanu. Masz możliwość włączenia części odsetkowej raty do kosztów swojej firmy.
Kredyt dla profesjonalistów
kwota pożyczki 10 000 PLN – 500 000 PLN
okres kredytowania do 12 lat dla wybranych grup zawodowych
Stopa procentowa ustalana jest indywidualnie
prowizja ustalana indywidualnie
Reprezentatywnego przykładu nie przedstawiono w przypadku pożyczek dla klientów biznesowych
Eurobank
Pożyczka dla grup zawodowych jest propozycją Eurobank dla: radców prawnych, prawników, prokuratorów, sędziów, lekarzy, dentystów, notariuszy, doradców podatkowych, biegłych rewidentów, doradców inwestycyjnych, aktuariuszy, architektów, rzeczoznawców, farmaceutów – właścicieli aptek i lekarzy weterynarii – kliniki właściciele kredyt dla profesjonalistów.
Co wyróżnia tę pożyczkę na tle standardowej oferty banku? Niższa marża jest pobierana, a doradca może przyjść do ciebie, aby podpisać umowę pożyczki. Oprócz odsetek, opłaty przygotowawczej (100 PLN) i prowizji nie ma żadnych dodatkowych kosztów.
Pożyczka dla grup zawodowych
kwota kredytu 500 – 120 000 PLN
okres kredytowania 3 – 108 miesięcy
Stopa procentowa Od 6,90%
prowizja Od 6,90%
Reprezentatywny przykład Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) wynosi 13,51%, łączna kwota pożyczki (bez uwzględnienia kosztów) 28 100 PLN, łączna kwota płatności 39 410,16 PLN, stałe oprocentowanie 9,90%, całkowity koszt pożyczki 11 310, 16 PLN (w tym: opłata przygotowawcza 100 PLN, prowizja 1982.60 PLN, odsetki 92227,56 PLN), 66 równych rat miesięcznych w wysokości 588,21 PLN i ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 588,30 PLN. Obliczeń dokonano na dzień 01.09.2017 na reprezentatywnym przykładzie.
Getin Bank
Getin Bank przesłał mi również ofertę. Jest to standardowa pożyczka gotówkowa, ale freelancerzy otrzymują niższą marżę i prowizję. Ważne jest, aby oferta dotyczyła wyłącznie osób, które działają przez co najmniej sześć miesięcy jako lekarz, prawnik, radca prawny, komornik, notariusz, biegły rewident, architekt, rzecznik patentowy, tłumacz przysięgły, doradca inwestycyjny, rzeczoznawca majątkowy lub księgowa kredyt dla profesjonalistów.
Nie musisz mieć własnej firmy, aby uzyskać preferencyjne warunki. Możesz także pracować na podstawie umowy o pracę od min. 3 miesiące na następujących stanowiskach: lekarz, farmaceuta, dentysta, weterynarz, prawnik, prawnik, radca prawny, księgowy.
Pożyczka gotówkowa
kwota kredytu 500 – 200 000 PLN
okres kredytowania 3 – 120 miesięcy
Stopa procentowa 6,70%
prowizja 8,90%
Reprezentatywny przykład

Rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) wynosi 14,80%, łączna kwota pożyczki (bez kosztów finansowania) 119 777,00 PLN, łączna kwota płatności 217 143,00 PLN, zmienne oprocentowanie 6,7%, całkowity koszt kredytu 97 366, 00 PLN (w tym: prowizja PLN 14 232,51, odsetki 57 227,12 zł, koszt ubezpieczenia 25 906,37 zł), 115 rat miesięcznych w wysokości 1 888,20 zł każda. Obliczeń dokonano 26 czerwca 2018 r. Na reprezentatywnym przykładzie.
Nest Bank
Nest Bank ma bardzo interesującą propozycję dla wolnych zawodów. Uznanie dla Profesjonalistów mogą wziąć: lekarze, stomatolodzy, weterynarze, notariusze, prawnicy, radcy prawni, audytorzy, księgowi, zarządcy nieruchomości, fizjoterapeuci, protetycy i doradcy podatkowi. Firma związana z tą działalnością musi być prowadzona od min. 6 miesięcy.
Nest Bank przygotował wiele korzyści w ramach tej oferty:
okres karencji na spłatę kredytu,
wakacje kredytowe,
możliwość zmiany harmonogramu spłat,
1000 PLN na reklamę online,
możliwość zwrotu jednej raty kredytu (maks. 5500 PLN), jeśli aktywnie korzystasz z konta firmowego, wpłacasz na niego składki ZUS lub zaliczkę na podatek, spłacasz wszystkie raty kredytu na czas i zgadzasz się na marketing,
obniżenie rat na określony czas.
Dodatkowe koszty, które musisz ponieść, to opłata za prowadzenie rachunku kredytowego, ustalana indywidualnie.
Kredyt dla profesjonalistów
kwota kredytu 10 000 PLN – 650 000 PLN (określona maksymalna kwota kredytu obowiązuje od 13.07.2018)
okres kredytowania 6 – 144 miesięcy
Stopa procentowa 4,19% – 9,94% (zależy od stawki WIBOR 3M)
prowizja 0% – 20,99%
Reprezentatywny przykład Kwota pożyczki 208 890,34 PLN brutto, okres kredytowania 100 miesięcy, oprocentowanie 6,94%, prowizja 7,99%. Rata obejmująca wszystkie koszty kredytu 2 900 PLN.
Raiffeisen Polbank
Raiffeisen Polbank może pochwalić się specjalną pożyczką dla maksymalnie 14 grup zawodowych, w tym lekarzy, dentystów, weterynarzy, prokuratorów i sędziów. Tacy klienci będą musieli jedynie dostarczyć uproszczoną dokumentację kredytową, a bank będzie wymagać od nich krótszego okresu działalności niż zwykle.
Zmierz pożyczkę
kwota pożyczki od 1 000 do 150 000 PLN
okres kredytowania 6 – 120 miesięcy
Stopa procentowa 7,49%
prowizja 4%
Reprezentatywny przykład Rzeczywista roczna stopa procentowa pożyczki według miary spłacanej w 78 równych miesięcznych ratach, w których kwota udzielonej pożyczki wynosi 33 280,00 zł i obejmuje wartość prowizji finansowanej pożyczką w wysokości 4%, tj. 1 280 zł, w tym nominalna stopa procentowa 6, 99%, wynosi 8,62%. Miesięczna rata środka pożyczki wynosi 532,13 PLN, łączna kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 41 514,84 PLN, a łączna kwota pożyczki wynosi 32 000,00 PLN. Stan na 08.12.2017.
Ubiegając się o pożyczkę, nie wahaj się pochwalić swoją profesjonalną pozycją jako doradca w banku. Jak widać, dzięki temu zapłacisz mniej za pożyczkę. Dla banku kredytobiorcy, którzy praktykują zaufanie publiczne, są mniej ryzykowni, dlatego oferują lepsze warunki cenowe. A dla ciebie to czysta oszczędność.