Kredyt dla Notariuszy | PunktKredyt.pl

Będąc młodą osobą, na początku swojej kariery, zarabia się raczej niewiele pieniędzy. Jednak są one niezbędne, aby móc się rozwijać i prowadzić swoją działalność. Pożyczanie pieniędzy od znajomych czy rodziny nie jest zbyt dobrą opcją, gdyż mogą wyniknąć z tego bardzo nieprzyjemne sytuacje w chwili, gdy nie będziemy mogli spłacić danej pożyczki w krótkim czasie kredyt dla notariuszy.

Poza tym często potrzeba bardzo dużej sumy pieniędzy, a mało kto taką dysponuje w danym momencie. Nie oznacza to, że od razu jesteśmy skazani na porażkę. Naprzeciw wychodzą nam banki. Wiele z nich udziela pożyczek i kredytów, które możemy spłacać przez dłuższy czas w niewielkich ratach.

Kredyty powstały w tym samym czasie, w którym zaczęła rozwijać się bankowość. Rozpowszechniły się głównie dzięki rewolucji przemysłowej i handlowi z obcymi państwami. Kredyt jest to umowa zawierana przez klienta z bankiem, w której to bank udostępnia nam środki na konkretny cel, a my musimy je na niego przeznaczyć i w odpowiednim czasie zwrócić pożyczone pieniądze.

Oczywiście, wszyscy muszą mieć z tego korzyść. Klient powinien mieć na uwadze to, że suma, jaką zwróci bankowi będzie powiększona o liczne prowizje i odsetki.
Każda pełnoletnia osoba może ubiegać się o przyznanie środków pieniężnych, ale nie wszyscy mogą go otrzymać kredyt dla notariuszy.

Trzeba spełniać szereg warunków, takich jak stałe dochody, stałe zatrudnienie, odpowiednie zabezpieczenie w postaci poręczyciela albo hipoteki.
Jedną z grup zawodowych, którym banki coraz chętniej udzielają kredytów, są przedstawiciele tzw. wolnych zawodów.

Należą do nich m.in. prawnicy, lekarze, rolnicy czy informatycy. Nie istnieje dokładna definicja wolnego zawodu. Można jedynie stwierdzić, że wykonują go ludzie, którzy są wysoko wykwalifikowani i pracują na własny rachunek albo są utożsamiani z zawodami zaufania publicznego.

Dlaczego jednak kredyty dla notariuszy czy programistów są chętniej udzielane, niż normalne kredyty hipoteczne albo obrotowe?

Po pierwsze, w tych zawodach zwykle zarabia się więcej. Nawet jeśli początkowo przychody danej osoby nie są zbyt duże, to w dłuższej perspektywie jej pensja zapewne będzie się powiększać kredyt dla notariuszy.

Innym czynnikiem jest to, że są to zawody, na które zawsze będzie popyt. Jeśli prawnik straci pracę w danej kancelarii, zapewne w krótkim czasie znajdzie ją w innej. To samo ma miejsce w przypadku lekarzy. W naszym kraju bardzo brakuje dobrze wykształconych przedstawicieli tego zawodu.

Kredyt dla Dentysty / Stomatologa | PunktKredyt.pl

Na co można przeznaczyć taki kredyt? Przede wszystkim na rzeczy niezbędne do rozwoju naszej działalności. Dla jednych może być to sprzęt do gabinetu, dla innych odpowiednie oprogramowanie komputerowe. Niezbędny może się okazać także remont budynku, w którym będą przyjmowani klienci albo zakup większego lokalu do lepszego funkcjonowania.

Udzielanie kredytu dla przedstawicieli wolnego zawodu wiąże się z szeregiem formalności i kosztami, ale można też liczyć na wiele udogodnień. Po pierwsze, przyznawalność takiego kredytu jest bardzo duża. Wystarczy przedstawić jeden dowolny dokument, na podstawie którego zostanie potwierdzona nasza zdolność.

Takim dokumentem może być PIT 2018 lub PIT 2019, podsumowanie KPiR za trzy miesiące, oświadczenie o dochodach lub wyciągi z konta za ostatnie pół roku. Po drugie, banki w miarę możliwość starają się obniżyć koszty. Możemy więc liczyć na niższe oprocentowanie oraz brak ubezpieczenia kredytu.

Żyjemy w XXI wieku. Coraz więcej ludzi posiada telefony komórkowe, laptopy czy ogólnie- dostęp do internetu. Nie trzeba się osobiście stawiać w placówce, aby złożyć wniosek o przyznanie nam środków.

Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz online, a decyzję powinniśmy otrzymać w ciągu 24 godzin, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy tylko skrzynka mailowa. Pieniądze, które zostaną nam przyznane, możemy spłacać nawet przez wiele lat i decydować o tym, jak wysokie będą nasze raty.

Istnieje też możliwość, że będzie się nam bardzo dobrze powodzić i będziemy chcieli wcześniej spłacić całość pozostałej do zwrócenia kwoty. W takim przypadku bank może obniżyć wysokość odsetek lub w ogóle z nich zrezygnować kredyt dla notariuszy.

Dla wielu ludzi, nawet tych wykształconych, formalności bankowe mogą być bardzo zawiłe i trudne do zrozumienia. Nikt nie chce zostać oszukany albo wprowadzony w błąd. Wzięcie kredytu to bardzo ważna decyzja, powinniśmy więc doskonale zdawać sobie sprawę, do czego się zobowiązujemy.

Wiele banków zatrudnia specjalistów, którzy są do dyspozycji klienta praktycznie przez całą dobę. Można się z nimi skontaktować osobiście, w oddziale banku, ale także telefonicznie czy za pomocą messengera albo skype’a. Usługa ta jest zazwyczaj bezpłatna.

Tacy eksperci powinni być bezstronni i działać przede wszystkim z korzyścią dla klienta- doradzić mu, jakie oprocentowanie wybrać czy na jakie dodatkowe pakiety się zdecydować. Często jest tak, że bank chce nam wcisnąć jakąś zupełnie niepotrzebną usługę.

Doradca powinien nam ją odradzić, jeśli stwierdzi, że jest dla nas niekorzystna.
Przedstawiciele wolnych zawodów często mają pierwszeństwo w kolejce wniosków. Z tego względu kredyt można otrzymać praktycznie z dnia na dzień i jak najszybciej zacząć rozwijać swoją działalność.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, na który bank się zdecydować, skoro każdy ma podobne oferty. Najlepiej udać się do takiego, w którym szanse na uzyskanie przez nas wiarygodności kredytowej będą największe. Jednak nie musi być to jedyny czynnik.

Jeśli mamy konto w danym banku lub korzystamy z innych jego usług, warto w pierwszej kolejności udać się do niego. Być może otrzymamy lepszą ofertę z racji naszej stałości, niż nowy klient. Jeśli bank do tej pory nas nie zawiódł, jesteśmy z niego zadowoleni, a formalności kredytowe są bardzo konkurencyjne- nie warto szukać daleko.

Wzięcie kredytu to bardzo poważne zobowiązanie. Decyzja o pożyczeniu pieniędzy nie powinna być podejmowana z dnia na dzień. Musi być dobrze przemyślana i przedyskutowana z innymi członkami rodziny albo partnerami biznesowymi.

Wiele słyszy się historii o ludziach, którzy wzięli bardzo liczne albo wysokie kredyty, a później popadli w długi i stracili wszystko co mieli. Często jednak nie mamy wyjścia. Jeśli chcemy zrobić dwa kroki naprzód, najpierw musimy zrobić jeden krok w tył kredyt dla notariuszy.

Być może początkowo nie wszystko będzie szło gładko, ale dzięki takiej pomocy finansowej, będziemy mogli osiągnąć sukces. Nie musimy też od razu wydać wszystkich pożyczonych pieniędzy. Część z nich może zostać odłożona na koncie. Da nam to zabezpieczenie na gorsze czasy.

Jeśli jednak nadal nie jesteśmy przekonani do kredytów, warto przemyśleć skorzystanie z innych form. Ostatnio swoją działalność bardzo rozwinęły parabanki. Tutaj także nie musimy składać wniosku osobiście, tylko za pośrednictwem internetu. Formalności są w nich ograniczane do minimum.

Co prawda uzyskane kwoty są niższe, ale za to możemy je otrzymać bardzo szybko, zaledwie w przeciągu kilkudziesięciu minut. Znacznie krócej też się je spłaca, a zobowiązania nie są długotrwałe.

Przedstawiciele tak zwanych wolnych zawodów są chciwym hełmem dla banków i mogą liczyć na indywidualne podejście i preferencyjne oprocentowanie kredytu. Co rozumiemy przez wolne zawody?
W polskim ustawodawstwie nie ma jednoznacznej definicji, dlatego zwykle przyjmuje się, że prace wykonywane są przez wysoko wykwalifikowane osoby w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Istnieje również definicja, zgodnie z którą praktykujący to osoby zaufania publicznego, które mogą zrzeszać się w związkach zawodowych. Zawody te obejmują notariuszy, lekarzy, prawników, architektów i wiele innych zawodów. Jak mogą uzyskać pożyczkę na preferencyjnych warunkach?
Preferencyjne warunki kredytowania dla wolnych zawodów
Do czego służy pożyczka?

Kredyt dla notariuszy – wymagania

Preferencyjne warunki kredytowania dla wolnych zawodów
Skąd pochodzą bardziej atrakcyjne warunki oferowane przez banki dla freelancerów? Potencjalny kredytobiorca, jako przedstawiciel zawodu zaufania publicznego, gwarantuje ciągłość pracy. Wynika to z faktu, że jego działania są ważne dla funkcjonowania państwa. Ze względu na swoje specjalistyczne wykształcenie nie ma on również znaczącej konkurencji na rynku, więc nie grozi mu bezrobocie. Przeciwnie, dzięki swojej wiedzy ma ogromne zapotrzebowanie na swoje usługi. Duża liczba klientów przekłada się na wysokie dochody, a zatem specjaliści mają wysoką zdolność kredytową. Dzięki temu banki bardzo chętnie udzielają pożyczek, dodatkowo na preferencyjnych warunkach – freelancer jest idealnym klientem dla instytucji finansowych.
Do czego służy pożyczka?
Możesz zadać sobie pytanie – jeśli przedstawiciele wolnych zawodów osiągają całkiem spore dochody, na co korzystają z finansowania pożyczkowego? W odniesieniu do jednoosobowej działalności najczęściej obciążane są pożyczki firmowe. Mają korzystne warunki spłaty, ale jednocześnie są ograniczone ze względu na wykorzystanie środków. Możesz ich używać tylko do celów prowadzenia własnej firmy. Samochody służbowe cieszą się największą popularnością wśród pożyczkobiorców, często remontują lub kupują lokale, w których firma będzie prowadzić pożyczkę. Niektóre zawody wymagają również specjalistycznego sprzętu (na przykład lekarzy), którego zakup często nie jest możliwy z ich własnych zasobów. Pożyczki firmowe nie mogą być wykorzystywane do celów prywatnych – remont domu lub zakup sprzętu AGD.

Pożyczka dla notariuszy – wymagania

Osoby chcące zaciągnąć pożyczkę dla notariuszy powinny spełnić szereg wymagań. Jeżeli jest on zatrudniony jako jednoosobowa firma, pożyczkobiorca powinien wykazać odpowiednią staż pracy. W zależności od banku powinno to trwać od sześciu miesięcy do nawet dwóch lat. Bank będzie również zainteresowany certyfikatami uprawniającymi do wykonywania zawodu i potwierdzającymi odpowiednie kwalifikacje. Jeśli osoba ubiegająca się o pożyczkę ma rachunek w banku, w którym składa wniosek, powinna przedstawić zaświadczenie o dochodach. W przeciwnym razie musi dostarczyć wyciąg bankowy zawierający wszystkie transakcje z ostatnich sześciu miesięcy. Zanim jednak zdecydujemy się zaciągnąć pożyczkę, warto zapoznać się z ofertami kilku banków. Dobrą opcją, polecaną przez wiele osób, jest korzystanie z dedykowanych stron internetowych, dzięki którym możesz znaleźć najkorzystniejszą dla siebie opcję i z niej korzystać. Dobrym przykładem jest strona internetowa, dzięki której znalezienie najciekawszej oferty jest niezwykle proste.
Pożyczka dla notariuszy: czy notariusz jest zawodem zaufania publicznego, ale także wolnym zawodem, czy łatwiej jest zdobyć pożyczkę? A co dokładnie oznacza zawód zaufania publicznego w tym kontekście?

 1. Pożyczka dla notariuszy: czy notariusz jest lepiej traktowany?
 2. Specjalne pakiety dla wolnych zawodów
  Kogo widzisz, kiedy słyszysz słowo „notariusz”? Chociaż wiele władz zawodzi, a wiele zawodów zaufania publicznego traci swoją rangę, prestiż i zaufanie społeczne, notariusz nadal kojarzy nas z kimś stabilnym, wiarygodnym, uporządkowanym i godnym zaufania. Z punktu widzenia instytucji finansowej, która udziela pożyczki, wygląda to podobnie.
 1. Pożyczka dla notariuszy: czy notariusz jest lepiej traktowany?
  Fakt, że instytucje finansowe patrzą pozytywnie na notariuszy, jest faktem. Dlaczego to się dzieje?
  Notariusz to zawód zaufania publicznego. Dla społeczeństwa jest on kimś kompetentnym i uzbrojonym w wiedzę niezbędną w niektórych dziedzinach życia. Dla pożyczkodawcy jest on po prostu klientem niskiego ryzyka. Fakt, że notariusze mają dużo pracy, czyni je stabilnymi finansowo w oczach instytucji finansowych. Dlatego nie ma wielkiego obawy przed możliwą spłatą raty na czas. Są to największe zalety z punktu widzenia instytucji finansowej. Ale co zyskuje notariusz w takiej sytuacji?
  Przede wszystkim kwota pożyczki dla notariuszy jest zwykle dość wysoka, a prowizja jest niska lub nawet zerowa! Notariusze mogą również liczyć na niższe stopy procentowe.
  Ponadto w niektórych przypadkach, aby uzyskać pożyczkę dla notariusza, wystarczy oświadczenie o wysokości uzyskanego dochodu, a decyzja o udzieleniu pożyczki jest podejmowana niezwykle skutecznie.
 2. Specjalne pakiety dla wolnych zawodów
  Pożyczce prawdopodobnie sprzyja także fakt, że instytucje finansowe oferują notariuszom uproszczoną procedurę dokumentacji, a jednocześnie coraz chętniej rozszerzają swoją ofertę o specjalne pakiety dla wolnych zawodów, w tym notariuszy.
  Pakiety specjalne będą się różnić w zależności od oferty instytucji, ale niewątpliwie mają wiele zalet. Należą do nich: bezpłatny rachunek i przelewy, a także dostęp do konta przez Internet, telefon i sms w dowolnym momencie. Specjalny pakiet pożyczek dla notariuszy często wiąże się również z ubezpieczeniem lub korzystną ofertą dotyczącą produktów leasingowych.
  Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie, spójrz na. Informacje, które tam znajdziesz, pozwolą ci wybrać optymalną ofertę pożyczki.