Kredyt dla Lekarzy | PunktKredyt.pl

W dzisiejszych czasach niczym niezwykłym są przywileje zarezerwowane dla różnych grup zawodowych, a już w szczególności dla osób wykonujących zawody zaufania publicznego. Nie jest tajemnicą, że osoby te przez ogół społeczeństwa są postrzegane jako godne zaufania i bardziej wiarygodne.

Z resztą, przywileje dla niektórych grup zawodowych nie są niczym nowym. Chociażby w czasach PRL przedstawiciele takich zawodów jak na przykład górnik korzystali ze specjalnych deputatów węglowych i mieli dostęp do sklepów, gdzie zakupy robili za okazaniem tzw. “książeczki górniczej”.

Po upadku komunizmu przywileje przybrały inną formę, dalej nieregulowaną przepisami prawa, ale na przykład wewnętrznymi regulacjami instytucji, firm czy przedsiębiorstw.

Skąd więc pomysł na udzielane kredytów na lepszych warunkach? Prawie każdy z nas jest już w posiadaniu konta bankowego – obszar ten cechuje się więc bardzo dużą konkurencją i ciężko w nim o pozyskanie nowych klientów.

O wiele większe możliwości daje natomiast obszar kredytów. Banki prześcigają się więc o zachęcenie tych potencjalnie “najlepszych” klientów do skorzystania z oferty. Pragną skusić osoby, które mają pewne dochody i z racji wykonywanego zawodu będą starali się unikać nieterminowego spłacania zobowiązań.

I tak oto powstał segment bankowości jakimi są kredyty dla lekarzy. Nawet młody medyk na początku swojej kariery postrzegany jest jako bardziej wiarygodny – należy przecież do zawodu zaufania publicznego.

Myśląc o lekarzu wyobrażamy sobie go jako rzetelnego, sumiennego, uczciwego i odpowiedzialnego. I taki właśnie zdaniem analityków kredytowych jest idealny klient instytucji bankowej.

Kredyt dla Notariuszy | PunktKredyt.pl

Stąd kredyt dla lekarzy udzielany jest na o wiele bardziej preferencyjnych warunkach niż te dla klientów pozyskujących dochody z innej branży niż medyczna. Podsumowując – z perspektywy banku kredyty dla lekarzy są obarczone o wiele mniejszym ryzykiem związanym z niewypłacalnością.

Kredyty dla lekarzy – jakie korzyści?

Z reguły banki oferując kredyt dla lekarzy kuszą mniejszym oprocentowaniem na zakup nowego auta, niższym oprocentowaniem prowizji bankowej i mniejszym oprocentowaniem samego kredytu.

Bardzo często banki dla wybranych grup zawodowych mają mniejsze wymagania odnośnie zabezpieczeń, oferują rachunki bez opłat, czy możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu na okres kilku miesięcy. Lekarze nie muszą dostarczać dużej części dokumentów potwierdzających ich dochody, a same wnioski rozpatrywane są w procesie uproszczonym.

Procedura przebiega szybciej, bez dokładnej i wnikliwej analizy zdolności i historii kredytowej. Często podczas wizyty w banku wystarczy okazanie ważnego dowodu osobistego, dokumentu potwierdzającego zatrudnienie w określonej branży.

W dużej części przypadków nie jest wymagane przedkładanie zaświadczenia o zarobkach. Wystarczy oświadczenie o dochodach złożone w banku. Kredyty dla lekarzy oferowane przez banki to często kredyty gotówkowe, na dowolny cel, w tym również na samochód czy nawet kredyty hipoteczne.

Kredyty dla lekarzy – dla kogo?

Poruszając temat przywilejów jakimi są kredyty dla lekarzy, wartą omówienia kwestią jest również fakt, że oferta ta skierowania jest dla wszystkich osób wykonujących zawód medyczny. Dla banku nie jest istotne, czy medyk zatrudniony jest w ramach umowy o pracę, kontrakt, czy jest właścicielem prywatnego gabinetu.

Nie ma znaczenia także to, czy miejscem pracy jest placówka państwowa, czy klinika prywatna. Żadną przeszkodą nie jest także wykonywana specjalizacja. Kryterium obowiązkowym, odnośnie decyzji kredytowej nie jest także doświadczenie zawodowe, ani wysokość uzyskiwanych zarobków.

Kredyty dla lekarzy nie są ofertą skierowaną jedynie dla osób prywatnych, a także dla całych obiektów mających charakter medyczny. Prowadząc własną działalność gospodarczą można liczyć nawet na kredyt dla lekarzy mający charakter inwestycyjny – na przykład na modernizację gabinetu, czy zakup określonego sprzętu medycznego.

Kredyty dla lekarzy – na co?

Korzystając z oferty skierowanej dla medyków, dodatkowe fundusze można przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Najbardziej “specjalistycznym” z kredytów jest jednak kredyt inwestycyjny. Udzielany zostaje w celu remontu np. gabinetu lub zakup potrzebnego wyposażenia.

Aparatura medyczna, czy środki związane z ochroną zdrowia wiążą się z niemałymi kosztami ponoszonymi przez medyków. Czasami jest to inwestycja pochłaniająca spore środki finansowe. Kredyt dla lekarzy przeznaczany jest więc również na takie cele, a szanse na ich otrzymanie mają nie tylko lekarze z wieloletnim doświadczenie, ale też osoby znajdujące się dopiero na początku ścieżki zawodowej.

Analitycy kredytowi biorąc pod uwagę szansę na powodzenie inwestycji mają na uwadze to co w biznesie jest najważniejsze – dobry biznesplan i dobre rokowania względem działalności. Pozyskiwane dochody nie mają więc, aż tak dużego znaczenia.

Kredyty dla lekarzy a leasing?

Wartym omówienia faktem jest również możliwość uzyskania przez lekarzy leasingu na bardzo korzystnych warunkach. Medyk, który może pochwalić się dobrą wypłacalnością, bez problemu może skorzystać z takiej oferty.

Ten produkt podobnie jak kredyty dla lekarzy oferowany jest na preferencyjnych, specjalnych warunkach. Często oznacza to nie tylko spłatę niższych rat, ale i dodatkowe korzyści.

Na podobnych warunkach udzielane są pożyczki w instytucjach parabankowych – tzw. “chwilówki”. Medyk starający się o tego typu wsparcie finansowe może liczyć na pominięcie weryfikacji zdolności kredytowej, a samo oświadczenie o uzyskiwanych dochodach jest podstawą do wydania pozytywnej decyzji o udzieleniu pożyczki.

Kredyty dla lekarzy a młodzi?

Segment bankowości, w której znajdują się kredyty dla lekarzy nie jest skierowany jedynie do doświadczonych medyków o ugruntowanej pozycji w branży zawodowej. Banki mają w swojej ofercie także propozycje dla młodych lekarzy, dla których otrzymanie wsparcia finansowego wiąże się niejednokrotnie z możliwością rozwoju zawodowego.

Kredyt dla lekarzy, którzy nie mogą jeszcze pochwalić się dorobkiem zawodowym nie są przyznawane jedynie na cele prywatne, ale coraz częściej korzystają z nich rezydencji chcący zdobyć środki na edukację oraz ci, których marzeniem jest własny gabinet lekarski.

Kredyty dla lekarzy – gdzie uzyskać?

Kredyty dla lekarzy w swojej ofercie posiada większość banków komercyjnych, które działają na terenie Polski. Część z nich oferuje możliwość wypłaty środków tego samego dnia, którego rozpoczęła się procedura wnioskowania o kredyt. Większość oferuje zwolnienie z opłat za złożenie wniosku oraz nie pobierają one prowizji za udzielenie kredytu.

Kredyty dla lekarzy – najważniejsze korzyści

  • podczas wnioskowania o przyznanie kredytu potrzebny jest ważny dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający wykonywany zawód
  • brak wymagań odnośnie zabezpieczenia kredytu na przykład w formie wkładu własnego, hipoteki czy poręczyciela
  • wydłużenie okresu kredytowania, co wiąże się z niższymi miesięcznymi ratami kredytu
  • możliwość konsolidacji innych zobowiązań kredytowych na uproszczonych zasadach
  • przyśpieszona weryfikacja kredytobiorcy, co wiąże się z szybszym wydaniem decyzji kredytowej

Czy wiesz, że nawet co drugi Polak jest obciążony zobowiązaniami finansowymi? Bogactwo społeczeństwa polskiego oznacza, że ​​nie tylko rosną nasze potrzeby, ale ostatecznie wykazujemy odpowiednią wiarygodność kredytową i możemy sobie pozwolić na spłatę pożyczek. Dzięki temu same instytucje bankowe mogą oferować coraz lepsze oferty.
Kredyt dla lekarzy 2020 kalkulator, stopa procentowa, na wyciąg
Produkty finansowe są różne, najczęściej zaciągane są pożyczki na dowolny cel, ale pożyczki specjalnego przeznaczenia są nie mniej popularne. Warto wiedzieć, że różne grupy społeczne mogą liczyć na indywidualne warunki zaciągania i spłaty takich zobowiązań. W tym artykule przedstawiamy sylwetkę kredytobiorców lekarzy, ponieważ okazuje się, że jest to grupa uprzywilejowana, a banki wykazują wobec niej szczególną wiarygodność.
Doktor – zawód zaufania publicznego
Nie ma wątpliwości, że na początku drogi do ubiegania się o pożyczkę gotówkową lekarz ma łatwiejszy start. W końcu wykonuje zawód zaufania publicznego, dlatego jest postrzegany jako wiarygodny przez same instytucje bankowe. Ogromną zaletą są kompetencje i cechy charakteru lekarzy, które są przydatne nie tylko podczas wykonywania obowiązków zawodowych, ale także w innych dziedzinach życia. Medycy są rzetelni, sumienni, uczciwi, lojalni, odpowiedzialni. Według analityków kredytowych są idealnymi klientami instytucji bankowych. Dlatego na początku mogą liczyć na znacznie bardziej preferencyjne warunki zobowiązań kredytowych niż potencjalni klienci, którzy generują dochód z całkowicie innej płatnej pracy niż w branży medycznej. Pożyczki dla lekarzy są mniej ryzykowne, a samych lekarzy nie uważa się za niewypłacalnych.

Pożyczka lekarska – główne zalety

Co ciekawe, zobowiązania kredytowe dla lekarzy oferowane są na atrakcyjnych warunkach. W większości przypadków lekarze nie muszą na przykład przedstawiać rachunku zysków i strat. Procedura uzyskania kredytu jest uproszczona, szybsza, bez dokładnej weryfikacji zdolności kredytowej i historii kredytowej. Dotyczy to produktów bankowych, takich jak pożyczki gotówkowe, pożyczki na dowolny cel, kredyty specjalnego przeznaczenia, w tym kredyt samochodowy, remont, a nawet mieszkanie.
Pożyczka gotówkowa lub pożyczka dla lekarzy ma kilka zalet. Głównie:

  • medyk potrzebuje tylko dokumentu tożsamości, aby złożyć wniosek,
  • bank nie wymaga od kredytobiorcy wykonującego zawód lekarza dodatkowego zabezpieczenia kredytu w postaci hipoteki, poręczyciela lub wkładu własnego,
  • przedłużony zostaje czas trwania umowy pożyczki, dzięki czemu lekarz może cieszyć się niższymi ratami,
  • możliwe jest konsolidowanie zobowiązań kredytowych na uproszczonych warunkach za pomocą atrakcyjnej pożyczki konsolidacyjnej,
  • weryfikacja pożyczkobiorcy zajmuje mniej czasu, dzięki czemu decyzja kredytowa jest wydawana szybciej,
  • lekarze, którzy nie osiągają zbyt wysokich zarobków, również mają szansę na kredyt,
  • możliwość uzyskania wsparcia finansowego do 500 000 PLN w ciągu zaledwie jednego dnia.
    Kto może skorzystać z pożyczki dla lekarzy?
    Warto wiedzieć, że oferta pożyczki dla lekarzy jest dostępna dla wszystkich osób wykonujących zawód lekarza. Nie ma znaczenia, w której instytucji pracuje lekarz – jego miejscem pracy może być placówka państwowa, ale także prywatna klinika. Nie ma również znaczenia specjalizacja, zgodnie z którą wykonuje obowiązki zawodowe.
    Niektóre instytucje bankowe uwzględniają doświadczenie zawodowe lekarza i wysokość jego zarobków, chociaż nie są to obowiązkowe kryteria. Jeśli chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową, możesz skorzystać z bezpłatnego kalkulatora opublikowanego na naszej stronie internetowej. Pamiętajmy, że uproszczone warunki otrzymania pożyczki gotówkowej czekają nie tylko na poszczególnych lekarzy, ale także na całe placówki o medycznym profilu działalności.
    Oferty specjalne dla młodych lekarzy
    Instytucje bankowe oferują wsparcie finansowe nie tylko doświadczonym lekarzom o ugruntowanej pozycji w branży. Banki wyciągają swoją „pomocną dłoń” także do młodych lekarzy, dla których zaciągnięcie pożyczki wiąże się z możliwością rozwoju zawodowego. Pożyczka gotówkowa dla lekarzy może być udzielana nie tylko na cele prywatne, biorąc pod uwagę atrakcyjne warunki. Coraz częściej z takiego zobowiązania korzystają lekarze będący rezydentami, aby uzyskać fundusze na szkolenia i leki, dla których celem jest zorganizowanie własnego gabinetu lekarskiego. Może być konieczne wsparcie finansowe na remont pomieszczeń placówki medycznej lub wyposażenie biura w niezbędny sprzęt, który będzie służył zarówno pożyczkobiorcy, jak i jego pacjentom.

Na co lekarze mogą wziąć pożyczkę?

Ta uprzywilejowana grupa pożyczkobiorców może zaciągać pożyczki na dowolny cel, ale pożyczka inwestycyjna spełnia ich specyficzne potrzeby. Jest to między innymi obowiązek, z którego przeznaczane są środki na remont biura lub jego wyposażenia. Weźmy pod uwagę, że sprzęt medyczny i wszystkie akcesoria, które stają się pomocne w pracy lekarza, wiążą się z koniecznością poniesienia znacznych wydatków. Wszyscy, którzy chcą rozpocząć prywatną praktykę lekarską, muszą liczyć się z naprawdę dużą inwestycją. Mają na to szansę nie tylko lekarze z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją w branży. Pożyczki inwestycyjne są często udzielane początkującym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej.
W przypadku lekarzy analitycy kredytowi nie zawsze biorą pod uwagę generowany dochód. Priorytetem jest także prognoza sukcesu inwestycyjnego. Dobry biznesplan i prognozy dotyczące operacji biznesowych w sektorze medycznym są „kluczem” do sukcesu kredytobiorcy, medyka.
Ciekawym faktem jest to, że na lekarzy czeka nie tylko kredyt na preferencyjnych warunkach. Lekarze, którzy cieszą się dobrą wiarygodnością kredytową, mogą również z łatwością korzystać z ofert leasingowych. Produkt ten oferowany jest również na specjalnych, elastycznych warunkach i bardzo często obejmuje nie tylko spłatę niższych rat leasingowych, ale także dodatkowe stożki. Lekarze z łatwością pożyczą także szybkie pożyczki od instytucji niebankowych. Firmy udzielające wsparcia finansowego zwykle nie weryfikują wiarygodności kredytowej, a deklaracja dotycząca generowanego dochodu i zawodu w branży jest podstawą pozytywnej decyzji.
Pożyczka gotówkowa dla lekarzy – dostępne oferty
Czy wiesz, że większość banków komercyjnych działających w Polsce oferuje pożyczki gotówkowe dla uprzywilejowanej grupy lekarzy? Niektórzy proponują wycofanie środków nawet w tym samym dniu, w którym złożono wniosek. Inni nie oferują opłat za rozpatrzenie wniosku kredytowego ani prowizji za taki obowiązek. Lekarze czekają na lekarzy we wszystkich oddziałach instytucji bankowych, aby pomogli im wybrać najlepszą pożyczkę, biorąc pod uwagę elastyczne, dostosowane do indywidualnych warunków warunki. Jak obliczyć koszt pożyczki? Z naszą pomocą szybko dowiesz się, ile będzie kosztował dług i gdzie ubiegać się o pożyczkę.
Jakie oferty możemy polecić lekarzom, którzy szukają dodatkowego wsparcia finansowego? Oto trzy oferty, które na pewno Cię zainteresują, jeśli chcesz skorzystać z korzystnych warunków dedykowanych medykom:
Pożyczka dla sektora medycznego w BNP Paribas – Bank zapewnia szybką decyzję kredytową i wypłaty nawet w ciągu 48 godzin od podpisania umowy. Oferta wyróżnia się wysoką kwotą maksymalną, ponieważ kredytobiorca może ubiegać się o kwotę do 500 000,00 PLN. Usługa jest dostępna bez żadnych zabezpieczeń własności lub poręczycieli. Ponadto pożyczka ma atrakcyjne oprocentowanie, a środki można wykorzystać na dowolny cel, w tym na zakup sprzętu medycznego lub spłatę innych zobowiązań finansowych.
Pożyczka na urządzenia medyczne w Santander Bank Polska – Oferta zapewnia 100% finansowania zakupu sprzętu medycznego na rozwój operacji. Raty pożyczek są całkowicie zwolnione z podatku VAT. Pożyczka umożliwia zabezpieczenie zobowiązania poprzez zastawienie zakupionego sprzętu medycznego. Zaletą usługi jest długi okres kredytowania do 72 miesięcy.
Promocja dla lekarzy w Credit Agricole – pożyczka z warunkami promocyjnymi dla wybranych grup zawodowych w Credit Agricole jest oferowana klientom, którzy mają konto osobiste w tej instytucji lub chcą je założyć, ubiegając się o dodatkowe fundusze. W ofercie nie ma prowizji za udzielenie pożyczki, a atrakcyjna stała stopa procentowa wynosi jedynie 5,50%.