Kredyt dla Księgowych | PunktKredyt.pl

W życiu chyba każdego człowieka zdarza się taki moment, że uświadamiamy sobie, iż potrzebna jest nam dodatkowa gotówka. W takiej sytuacji zazwyczaj staramy się poszukać dodatkowego źródła utrzymania bądź prosimy rodzinę o pożyczenie pieniędzy. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Zadzwoń 588 810 551

Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

Różne są sytuacje w życiu i czasami wolimy wziąć kredyt w banku. Spłacamy go później przez długi czas, lecz mamy poczucie niezależności. Wzięcie kredytu to nie zawsze dobre rozwiązanie kredyt dla księgowych.

Zdarza się, że nasza zdolność finansowa nie jest zbyt dobra i może się okazać, iż będziemy mieć problem ze spłaceniem kredytu. Może też się zdarzyć, że po prostu bank odmówi nam udzielenia pożyczki z powodu niestabilnej sytuacji finansowej bądź zbyt dużych zobowiązań.

Banki zazwyczaj chętnie udzielają kredytu. Jednak nie są one dostępne dla wszystkich. Żeby móc dostać większy kredyt należy posiadać odpowiednie wynagrodzenie. Duże znaczenie ma również to czy posiadamy umowę o pracę na czas określony.

Jeżeli nasza umowa jest terminowa, to mamy mniejsze szanse na dostanie większego kredytu. Jest to związane z tym, iż kredyt to zobowiązanie na lata i jeśli nie mamy stałej umowy, to bank może uznać, że istnieje prawdopodobieństwo niespłacenia kredytu.

Starając się o kredyt można zauważyć, iż banki posiadają różne oferty. Są one dostępne dla poszczególnych grup społecznych. Pracownik zatrudniony na etat może dostać kredyt na innych zasadach niż, na przykład, osoba posiadająca własną działalność gospodarczą.

Im bardziej wiarygodni jesteśmy dla banku, tym chętniej udzielą nam kredytu na korzystniejszych zasadach. Zmniejsza się bowiem ryzyko, że bankowi nie uda się odzyskać pieniędzy. Pamiętajmy, iż na kredytach bank zarabia kredyt dla księgowych.

Kredyt dla Lekarzy | PunktKredyt.pl

Zawsze spłacamy większą sumę niż dostajemy. Z naszych kredytów opłacani są pracownicy banku i nie tylko.Jeżeli poszukujemy kredytu, to sprawdźmy najpierw oferty wielu banków. Wtedy będziemy mieli jasny obraz sytuacji i wybierzemy odpowiedni kredyt dla siebie. Warto pamiętać, że każdy bank ma swoje zasady.

W jednym banku nasza zdolność finansowa może być znacznie mniejsza niż w innym. Raty kredytu i okres spłacania także może się różnić. Każdy bank pobiera prowizje od kredytu i procent tej prowizji również może być zależny od firmy.

Przed podjęciem decyzji o pożyczeniu pieniędzy weźmy też pod uwagę to, iż wiele banków ma specjalne oferty dla określonej grupy zawodowej. Jeżeli jesteśmy księgowymi, to możemy sprawdzić, które banki w swojej ofercie posiadają kredyty dla księgowych.

Może się okazać, że wybór będzie spory, a oferta korzystna. Warto więc szczegółowo sprawdzić czy fakt wykonywania przez nas konkretnego zawodu nie wpływa na wysokość kredytu oraz łatwość jego dostania.

Kredyty dla Księgowych

Czy warto brać kredyt? To pytanie z całą pewnością zadaje sobie wiele osób. Na pewno lepiej płacić za wszystko zarobioną przez siebie gotówka, ale przecież nie zawsze posiadamy tyle pieniędzy.

Jeżeli chcemy spełnić swoje marzenie i wybudować dom, to z całą pewnością nie poradzimy sobie bez pomocy banku. Pieniądze są też czasami potrzebne dosłownie z dnia na dzień i w takiej sytuacji również najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie szybkiego kredytu, który jest oferowany dzisiaj praktycznie przez wszystkie banki.

Jeżeli miesięczna rata kredytu będzie rozsądna, to zapewne nawet nie odczujemy tego, że spłacamy zobowiązanie. Gorzej jeśli rata jest wysoka i okazuje się, że straciliśmy pracę. Wtedy odczujemy kredyt.

Dlatego w momencie wzięcia kredytu warto się zabezpieczyć i opłacić dodatkowe ubezpieczenie, które uchroni nas od skutków utraty pracy. Takie ubezpieczenie pozwoli nam na zaprzestanie spłacania kredytu przez pewien czas. Dzięki temu będzie nam łatwiej i nie pogorszymy bardziej naszej sytuacji finansowej kredyt dla księgowych.

Każdy księgowy zna się na kredytach. Jest to specyficzna grupa zawodowa, która szczegółowo zanalizuje ofertę kredytu zanim się na nią zdecyduje. Nic więc dziwnego, że banki zaczęły wychodzić na wprost oczekiwań księgowych.

Coraz częściej można usłyszeć, że banki przygotowały specjalną ofertę kredytu dla księgowych. Być może jest to związane z posiadaną przez nich wiedzą, a może po prostu chcą w ten sposób zachęcić do wzięcia kredytu. Księgowy już na początku zdaje sobie sprawę ile chce pożyczyć pieniędzy, a ile będzie musiał spłacić.

Ta grupa zawodowa jest również bardzo dokładna i tego samego oczekuje od banku. Księgowi będą chcieli dostać korzystny kredyt i nie zgodzą się na wszystkie warunki.

Dla banku są to wiarygodni klienci, ponieważ zazwyczaj osoby wykonujące ten zawód dobrze radzą sobie na rynku i istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że zostaną bezrobotni. Wielu księgowych pracuje na własną działalność, a to oczywiście także ma wpływ na zdolność kredytową.

Zadzwoń 588 810 551

Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

Czy trzeba być księgowym, żeby zrozumieć kredyt? Umowa kredytowa dla zwykłego człowieka wydaje się czymś niezrozumiałym. Wzięcie kredytu jest stosunkowo szybkie. Wystarczy powiedzieć ile chce się dostać, odpowiedzieć na kilka pytań i jeżeli bank uzna, że zdolność kredytową posiadamy, to przygotowana zostaje umowa i pieniądze szybko znajdą się na naszym koncie.

Zazwyczaj jednak nie czytamy umowy kredytowej tylko od razu podpisujemy. Związane jest to przede wszystkim z tym, że taka umowa ma bardzo dużo stron i po prostu nie chce nam się jej czytać. Jest napisana specyficznym językiem i niewielką czcionką. Każdy doradca bankowi przed podpisaniem umowy tłumaczy nam najważniejsze rzeczy, ale tak naprawdę nie zawsze jesteśmy pewni na co się zgodziliśmy.

Jeśli spłacamy kredyt regularnie i w terminie, to nie będziemy mieć problemu. Gorzej jeśli przestaniemy spłacać kredyt z powodu sytuacji finansowej bądź innej. Wtedy może się okazać, że w umowie znajdują się niekorzystne dla nas zapisy. Dlatego warto jednak poświęcić swój czas na przeczytanie umowy kredytu, na który się decydujemy.

Wtedy na bieżąco możemy wyjaśnić wszystkie nasze wątpliwości i będziemy wiedzieli na czym stoimy. Doradca bankowy z całą pewnością wyjaśni nam zagadnienia, które nie są dla nas zrozumiałe. Większość osób ma problem ze zrozumieniem umów kredytowych, więc nie musimy się wstydzić, że zadamy jakieś nieodpowiednie pytanie.

W końcu to bank ma za zadanie przedstawić nam w taki sposób ofertę kredytu, żebyśmy przed podpisaniem wszystko zrozumieli.

Chyba każdy człowiek przynajmniej raz w życiu zdecydował się na kredyt z banku. Jesteśmy społeczeństwem, które jest zadłużone. Wielu z nas żyje na kredyt. Stało się to normalnością. Jeżeli posiadamy zdolność kredytową, to możemy sobie pozwolić na więcej rzeczy kredyt dla księgowych.

Osoby nieposiadające takiej zdolności mają większy problem, ponieważ żaden bank nie chce udzielić im pożyczki i często korzystają oni z prywatnych firma zajmujących się kredytami, które pożyczają im pieniądze na znacznie gorszych warunkach niż bank.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na kredyt, to zdecydowanie warto zabezpieczyć się w pewnej instytucji bankowej, która od wielu lat istnieje na rynku i jest stabilna finansowa. Nie warto pożyczać od nieznanych firm lub tych, które dopiero pojawiły się na rynku.

Księgowy jest jednym z zawodów postrzeganych jako zawód zaufania publicznego. Obecnie zapotrzebowanie na usługi księgowe jest duże i rośnie. Biznes w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej profesjonalny, dlatego każdy przedsiębiorca zleca księgowość profesjonalistom. Powstaje zatem pytanie: czy księgowi mogą rozwijać pożyczki na preferencyjnych warunkach przy rozwijaniu działalności gospodarczej?

Kim jest księgowy?

Księgowy jest często określany mianem zawodu liberalnego. Jednak prawo nie definiuje tego pojęcia. Osoby wykonujące zawód księgowego zajmują się wszystkimi czynnościami związanymi z prowadzeniem ksiąg rachunkowych podmiotów gospodarczych.
Są odpowiedzialni za rejestrowanie zdarzeń gospodarczych na potrzeby wewnętrzne (informowanie kierownictwa jednostki o stanie spółki) i zewnętrzne (rozliczenia podatkowe i statystyczne), a także obliczanie i regulowanie zobowiązań podatkowych spółki.
Wyróżnia się także zawód biegłego rewidenta. Może to być osoba, która: ma pełną zdolność do czynności cywilnoprawnych, ma pełne prawa publiczne, nie została skazana za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, majątku, obrotu gospodarczego, obrotu pieniędzmi i papierami wartościowymi za przestępstwo skarbowe.
Ponadto musi on: posiadać trzyletnie staż w rachunkowości, posiadać tytuł magistra rachunkowości lub inną specjalizację ekonomiczną w zakresie rachunkowości lub trzy lata praktyki w dziedzinie rachunkowości oraz tytuł magistra lub równoważne i pełne studia podyplomowe z rachunkowości lub posiadać dwuletnią praktykę w zakresie rachunkowości i wykształcenie minimum średnie oraz zdać egzamin sprawdzający kwalifikacje osób ubiegających się o świadectwo księgowe.

Księgowy pełnoetatowy czy samozatrudniony?

Księgowy może być zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Prace te mogą zostać przekazane właścicielowi przedsiębiorstwa prowadzącego wszelkie czynności pozaprawne, a także biuru rachunkowemu. Może również prowadzić biuro rachunkowe na własny rachunek.
Zadania księgowego
Główne zadania księgowego w firmie obejmują: prowadzenie ksiąg rachunkowych, tworzenie obrotów i sald, wycenę aktywów i pasywów oraz katalogowanie dokumentów.
Księgowy m.in. prowadzi ewidencję zdarzeń gospodarczych, weryfikuje dokumenty księgowe pod kątem ich poprawności i legalności, archiwizuje dokumentację, nadzoruje prawidłowość rozliczeń z kontrahentami i instytucjami publicznymi oraz przygotowuje sprawozdania finansowe, deklaracje podatkowe i deklaracje ZUS kredyt dla księgowych.
Refinansowanie lub konsolidacja
Na rynku znajdziemy kredyty refinansujące i konsolidacyjne dla księgowych. Wielu klientów korzysta z tej oferty, aby wydłużyć okres kredytowania o kilka lub kilka miesięcy, zmniejszyć raty lub obniżyć stopy procentowe.
Jeśli ma to być pożyczka spłacająca pożyczkę w innym banku, będziesz potrzebować refinansowanej umowy pożyczki lub dokumentu / wydruku z systemu bankowości elektronicznej, w którym wskazany jest numer rachunku do spłaty pożyczki i bieżące saldo spłacone.
Gotówka, brak certyfikatów i być może odnawialna
Oczywiście wybór kredytu zależy od naszych potrzeb i potrzeb naszej firmy. Jeśli prowadzimy działalność i potrzebujemy dodatkowych środków na pokrycie bieżących potrzeb, warto rozważyć kredyt odnawialny. Jest to często lepsza opcja niż zwykła pożyczka gotówkowa.
Taki limit faktury pomoże nam wykorzystać określoną kwotę. Nie oznacza to niskiej kwoty pożyczki. Maksymalna kwota pożyczki wynosi do 500 000 PLN. Kredyt obrotowy jest wygodnym sposobem finansowania inwestycji i bieżących wydatków.
Możesz często ubiegać się o to online, jeśli masz już konto w danym banku. Wystarczy wprowadzić swoje dane osobowe do systemu internetowego,
Pożyczka bez certyfikatów
W przypadku mniejszych kwot możesz skorzystać z oferty pożyczki bez certyfikatów przez kilka miesięcy. Często wystarczy tylko okazać dowód osobisty i złożyć wniosek online oraz rachunek zysków i strat.

Zadzwoń 588 810 551

Poniedziałek – Piątek 09:00 – 17:00

Bank lub inna instytucja finansowa sprawdzi następnie rejestry, takie jak BIK, i sprawdzi historię kredytową. Na tej podstawie wyda decyzję kredytową. Maksymalna kwota takiej pożyczki nie będzie wysoka, ale możesz liczyć na szybkie zakończenie transakcji.
Bądźmy jednak ostrożni, ponieważ oprocentowanie takich pożyczek jest często wysokie i pobierana jest również prowizja. Pożyczki można użyć na dowolny cel. Jeśli zaciągniemy taką pożyczkę online, zwróć uwagę na klauzule dotyczące przetwarzania danych osobowych, przeczytaj ją, zanim się zgodzimy.
Jeśli wyrazimy na to zgodę, pożyczkodawca ma możliwość przetwarzania naszych danych.
Kto skorzysta z oferty preferencyjnej dla księgowych?
Zazwyczaj na kredyt można liczyć na preferencyjnych warunkach dla wolnych zawodów (w tym prawników, lekarzy i notariuszy): biura rachunkowe prowadzone w formie jednoosobowej działalności, biura rachunkowe w formie spółki osobowej, a także zatrudnieni księgowi na podstawie umowy o pracę kredyt dla księgowych.
Jakie dokumenty należy przedstawić?
Będą musieli okazać dowód tożsamości podczas ubiegania się o pożyczkę dla księgowych. Przy niskim kredycie może to wystarczyć.
Jeśli kwota jest wyższa, musisz dostarczyć: rachunek zysków i strat lub PIT 36 / 36L z załącznikami za ostatni rok rozliczeniowy, podsumowanie księgi przychodów i wydatków obejmujące miesiące bieżącego roku, wykaz środków trwałych z tabela amortyzacji za poprzedni rok i bieżący okres.
Często mogą być również wymagane: wydruk z centralnego rejestru oraz informacje o działalności gospodarczej, numer rejestracyjny i numer identyfikacji podatkowej (jeśli nie wskazane w CEDIG).
Jakie dokumenty finansowe będziemy musieli złożyć, zależą od formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Jeśli będziemy prowadzić księgę podatkową przychodów i wydatków, będziemy musieli złożyć zeznanie podatkowe PIT i skumulowane podsumowanie z poszczególnych miesięcy w KPiR za bieżący rok i rok poprzedni.
Ponadto należy przedłożyć dokumenty potwierdzające zaległości podatkowe, składki ZUS, zapasy i amortyzację.
Proces kredytowy
Przede wszystkim ważne jest zebranie informacji o ofertach wolnych zawodów dostępnych na rynku, aby zdecydować, jaka kwota pożyczki i na jaki okres będzie dla nas optymalna. Następnie możemy przystąpić do złożenia wniosku.
W przypadku mniejszych kwot otrzymamy środki po okazaniu dowodu osobistego, pod warunkiem złożenia wniosku o kredyt lub pożyczkę. Jeśli jednak mówimy o większych kwotach, to przede wszystkim powinniśmy szukać najlepszej oferty dla nas w Internecie lub podczas spotkania z doradcami w banku.
Tam możesz również ubiegać się o pożyczkę. Dowiemy się również, jakie dokumenty powinniśmy dostarczyć. Po zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów aplikacja zostaje podpisana i przekazana do analizy kredytowej. Jeśli jest to pozytywne, umowa pożyczki zostanie podpisana kredyt dla księgowych.
Możesz spodziewać się środków na koncie w ciągu 2-3 dni. Księgowi mogą liczyć na uproszczoną procedurę i minimum formalności, ale będzie to najłatwiejsze w przypadku pożyczek biznesowych.
Maksymalna kwota kredytu, na którą księgowy może liczyć, zależy od celu, na jaki fundusze mają zostać przydzielone, oraz form zabezpieczenia kredytu. Pożyczkę gotówkową można uzyskać na co najmniej kilka, kilkanaście lub więcej, do kilkudziesięciu miesięcy, natomiast kredyty hipoteczne są udzielane na kilkadziesiąt lat.
Freelancerzy, tacy jak księgowi, z pewnością mogą liczyć na korzystne traktowanie ze strony przedstawicieli banków podczas procedury udzielania pożyczki. Warunki określone przez bank dla profesjonalnych pożyczek są zwykle preferencyjne dla tej grupy klientów.